Stowarzyszenie - Kleks

Patron szkoły

Polsko - Irlandzkie Stowarzyszenie Edukacyjne (Polish - Irish Educational Association Limited)  registered in Ireland, Reg. No 557734.

Głównym celem PISE jest promocja Polskiej i Europejskiej kultury oraz wielojęzyczności z naciskiem na integrację środowisk polonijnych z lokalną społecznością irlandzką oraz innymi narodowościami, grupami kulturowymi, religijnymi i mniejszościami.

Działania PISE mają na celu:
• Promocję polskiej i irlandzkiej kultury, historii i sztuki.
• Nauczanie języka polskiego, historii, geografii Polski oraz innych języków obcych w formie kursów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
• Współpracę z organizacjami edukacyjnymi i kulturalnymi w Irlandii.
• Organizację szkoleń, kiermaszy, muzycznych, tanecznych i teatralnych festiwali, koncertów, wystaw artystycznych, naukowych i kulturalnych spotkań, seminariów, konferencji na tematy związane z głównym celem Stowarzyszenia.
• Organizację obozów, półkolonii,  letnich szkół, kursów, treningów i obozów sportowych.
• Publikację książeczek, magazynów, broszur na temat historii, kultury, integracji europejskiej, globalizacji oraz zachodzących zmian w  kulturze masowej.
• Promocję działaności PISE w prasie, radio, telewizji i internecie.

Realizacja większości założeń PISE odbędzie się poprzez prowadzoną przez Stowarzysznie Polską Szkołę Weekendową „Kleks”

Polsko - Irlandzkie Stowarzyszenie Edukacyjne jest organizacją non-profit.

Zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia zapraszamy do obejrzenia video o naszej dotychczasowej działalności.