rok szkolny 2022/23 - Kleks

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia szkoły

Kolejny rok szkolny za nami!
Dyplomy i raporty rozdane!
Wszystkim uczniom i kadrze życzymy wspaniałych wakacji!
Do zobaczenia za trzy miesiące!

Szkolna wycieczka.
W maju pojechaliśmy do Jumpzone. Nasi uczniowie mieli okazję wyszaleć się i choć na chwilę zapomnieć o podręcznikach i nauce.

3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Na pierwszych majowych zajęciach najmłodsza grupa uczyła się o konstytucji, symbolach narodowych i polskim hymnie.

W kwietniu najstarsza grupa grała w gry ... Tak, wykorzystaliśmy grę terenową, aby powtórzyć materiał i uatrakcyjnić zajęcia.
Naszym celem jest kształtowanie świadomości językowej uczniów, propagowanie poprawnej polszczyzny oraz doskonalenie sprawności umysłowych (pamięci, koncentracji uwagi, spostrzegawczości) i cel osiągnęliśmy, a uczniowie wykazali nadzywczajny zapał do nauki.

Dzień Kobiet to wspaniała okazja by przybliżyć naszym uczniom postacie znanych Polek. Najstarsza grupa miała za zadanie rozpoznać 14 osób, połączyć zdjęcia z opisami życiorysów i przygotować plakat. Wbrew pozorom zadanie było wymagające.
Z kolei najmłodsi uczyli się rozpoznawać wiosenne kwiatki. Mamy nadzieję, że z okazji święta każda kobieta otrzymała choć jeden!

Tradycyjnie już, z okazji tłustego czwartku, nasi uczniowie zajadali się pysznymi pączkami.

Czytanie ze zrozumieniem na słodko! Oczywiście, że tak. Nasi uczniowie dzielnie analizowali tekst przepisu kulinarnego, aby na koniec zajęć zajadać się pysznymi goframi.

"Detektyw Pozytywka" i jego przygody bardzo zainteresowały naszych uczniów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem zastanawiali się nad rozwiązywaniem kolejnych logicznych zagadak.

Na pierwszych styczniowych zajęciach mówiliśmy o Dniu Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali wspaniałe laurki, które w dniu święta przekazali swoim babciom i dziadkom. Wszystkiego najlepszego!

W styczniu również uczniowie pochwalili się jakie książki ostatnio przeczytali. Najpierw opowiadali na zajęciach o swoich ulubionych lekturach, a później opracowali recenzje, które można zobaczyć na naszej szkolnej gazetce.

W grudniu oddaliśmy się świątecznej atmosferze. Co nie oznacza, że nie pracowaliśmy wytrwale. Uczyliśmy się o świątecznych tradycjach i zwyczajach. Przygotowaliśmy gazetkę poświęconą tradycjom Bożego Narodzenia.   

W dniu Św. Andrzeja,
Sprawdź jaka w miłości nadzieja…
Czy ten o którym marzysz skrycie,
To ten jedyny na całe życie?

W ostatnią sobotę wróżyliśmy! Byliśmy ciekawi, co przyniesie nam przyszłość, nie tylko w miłości! Jak co roku największą frajdę sprawiło wszystkim lanie wosku i odczytywanie ukrytych obrazów.

Czas płynie nieubłaganie. Już listopad! A w listopadzie Dzień Niepodległości.
Z tej okazji nasi uczniowie przygotowywali lapbooki o święcie narodowym. Materiały te zawierały informacje o symbolach narodowych Polski: hymnie, fladze, godle, faktach historycznych, położeniu geograficznym...

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. W pierwszym dniu zajęć wszyscy nasi uczniowie mieli okazję poznać się nawzajem, opowiedzieć o sobie, o minionych wakacjach… Następnie uczyliśmy się o  porach roku, czym się charakteryzują, jak się zmieniają… Odbył się również konkurs zagadek, w którym uczniowie musieli się nieźle nagłówkować, aby przypomnieć sobie jesiennie słownictwo. Myślę, że teraz już wszyscy pamiętają o kasztanach, żołędziach, grzybach, jarzębinie, parasolu….

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego