rok szkolny 2022/23 - Kleks

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia szkoły

Na pierwszych styczniowych zajęciach mówiliśmy o Dniu Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali wspaniałe laurki, które w dniu święta przekazali swoim babciom i dziadkom. Wszystkiego najlepszego!

W styczniu również uczniowie pochwalili się jakie książki ostatnio przeczytali. Najpierw opowiadali na zajęciach o swoich ulubionych lekturach, a później opracowali recenzje, które można zobaczyć na naszej szkolnej gazetce.

W grudniu oddaliśmy się świątecznej atmosferze. Co nie oznacza, że nie pracowaliśmy wytrwale. Uczyliśmy się o świątecznych tradycjach i zwyczajach. Przygotowaliśmy gazetkę poświęconą tradycjom Bożego Narodzenia.   

W dniu Św. Andrzeja,
Sprawdź jaka w miłości nadzieja…
Czy ten o którym marzysz skrycie,
To ten jedyny na całe życie?

W ostatnią sobotę wróżyliśmy! Byliśmy ciekawi, co przyniesie nam przyszłość, nie tylko w miłości! Jak co roku największą frajdę sprawiło wszystkim lanie wosku i odczytywanie ukrytych obrazów.

Czas płynie nieubłaganie. Już listopad! A w listopadzie Dzień Niepodległości.
Z tej okazji nasi uczniowie przygotowywali lapbooki o święcie narodowym. Materiały te zawierały informacje o symbolach narodowych Polski: hymnie, fladze, godle, faktach historycznych, położeniu geograficznym...

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. W pierwszym dniu zajęć wszyscy nasi uczniowie mieli okazję poznać się nawzajem, opowiedzieć o sobie, o minionych wakacjach… Następnie uczyliśmy się o  porach roku, czym się charakteryzują, jak się zmieniają… Odbył się również konkurs zagadek, w którym uczniowie musieli się nieźle nagłówkować, aby przypomnieć sobie jesiennie słownictwo. Myślę, że teraz już wszyscy pamiętają o kasztanach, żołędziach, grzybach, jarzębinie, parasolu….

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego