rok szkolny 2021/22 - Kleks

Grudzień 2021

To już ostatnie zajęcia w 2021 roku. Grudzień w polskiej szkole upłynął nie tylko na intensywanej nauce, ale też zabawie. Ostatnie zajęcia poświęciliśmy omawianiu tradycji świątecznych. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o świętach w swoich domach. Magia świąt i oczekiwanie na wymarzone prezenty to tematy, które zdominowały nasze lekcje. Każda grupa przygotowała piękne dekoracje świąteczne, którymi uczniowie udekorują swoje domy.

Na koniec świąteczny Elf wręczył wszystkim uczniom, w nagrodę za wytrwałą pracę, małe niespodzianki.

O tym co poszczególne grupy robiły w ciągu listopada i grudnia można przeczytać w szkolnej gazetce .

Więcej zdjęć

grudzień

W polskiej szkole praca wre. Uczymy się pilnie, ale myślimy już o świętach. Ciekawe, co w tym roku znajdziemy pod choinką?

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

W ostatnią sobotę przypomnieliśmy kilka andrzejkowych zabaw i dzięki temu przybliżyliśmy słowiańskie tradycje naszym dzieciom. Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyło się lanie wosku. Tej tradycji raczej nie trzeba nikomu przypominać – chodzi o to, aby wylać na wodę gorący wosk, a następnie w jego kształcie doszukać się symboli i je zinterpretować. Pomocny może się tu okazać cień naszego woskowego tworu – rzucony na ścianę jest czytelny i pobudza wyobraźnię. Uwaga – wosk tradycyjnie lejemy przez dziurkę od klucza!

więcej zdjęć

Listopad 2021

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu wracamy do klas. Rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/22. Nasi uczniowie pełni radości wrócili do nauki języka polskiego.