rok szkolny 2021/22 - Kleks

Z życia szkoły

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

W ostatnią sobotę przypomnieliśmy kilka andrzejkowych zabaw i dzięki temu przybliżyliśmy słowiańskie tradycje naszym dzieciom. Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyło się lanie wosku. Tej tradycji raczej nie trzeba nikomu przypominać – chodzi o to, aby wylać na wodę gorący wosk, a następnie w jego kształcie doszukać się symboli i je zinterpretować. Pomocny może się tu okazać cień naszego woskowego tworu – rzucony na ścianę jest czytelny i pobudza wyobraźnię. Uwaga – wosk tradycyjnie lejemy przez dziurkę od klucza!

Listopad 2021

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu wracamy do klas. Rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/22. Nasi uczniowie pełni radości wrócili do nauki języka polskiego.