rok szkolny 2018/19 - Kleks

Grudzień 2018,
 Grudzień w naszej szkole upłynął już w świątecznej atmosferze,ponieważ ostatnie zajęcia grudniowe to nie tradycyjne lekcje a czynny udział naszych uczniów w żywym projekcie pt."Świąteczne spotkanie z Kleksem".Do szkoły zawitał niezwykły gość...i...?o nie,nie wcale nie św.Mikołaj a babcia Małgosia,która to wzorem kążdej super babci przeczytała opowieść wigilijną,pośpiewała wraz z uczniami kolędy i pastorałki oraz poczęstowała piernikami.Ale to nie koniec bo uczniowie naszej szkoły również przygotowali niespodzianki takie jak przepiękne wierszyki recytowane z pamięci oraz bezkonkurencyjne zaśpiewane koledy przy akompaniamencie instrumentów własnoręcznie wykonanych przez uczniów oraz gitary na której pięknie grała pani Karina.Każda z grup zaprezentowała sie fenomenalnie.Ale nie mogło przecież zabraknąć mikołajowych niespodzianek i tu nasz szkolny Elf,w którego wcieliła się pani Monika połączył się na swój tajemniczy sposób z Mikołajem i obdarował wszystkich uczniów prezentami.Na naszym świątecznym spotkaniu ogłosiliśmy również wyniki naszego konkursu niepodległościowego, w którym wyłoniliśmy i nagrodziliśmy trzech głownych zwycięzców,którym serdecznie gratulujemy.Ponieważ każdy z uczestników konkursu włożył mnóstwo pracy,to wszyscy otrzymali drobne upominki.
Gazetka listopad/grudzień 2018

Listopad,
   Początek listopada w naszej szkole upłynął nam na obchodach uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości.Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn polski"Mazurek Dąbrowskiego",wysłuchali legend związanych z początkami państwa polskiego oraz pogadanek historycznych na temat rozbiorów Polski,walki o niepodległość i odzyskania niepodległości.Wszyscy uczniowie wykonali na warsztatach plastycznychokolicznościowe kotyliony.Nie zabrakło też prezentacji postaci wybitnych Polaków,znanych i cenionych na całym świecie za swoje dokonania.
   Natomiast ostatnie zajęcia listopadowe w naszej szkole przyniosły kolejne niespodzianki ponieważ uczniowie naszej szkoły mieli okazję na własnej skórze przekonać się o mocy andrzejkowych wróżb.Zabawy andrzejkowe zostały przygotowane i przeprowadzone przez najstarszą grupę moreli.Uczniowie ci wprowadzili nas w świat tradycji związanej z przepowiedniami.Mieliśmy okazję zobaczyć swoją przyszłość interpretując kleksa na kartce papieru,sprawdzić kto pierwszy będzie musiał szykować się do zamążpójścia,poznać imię wybranka lub wybranki serca.Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się także skąd się ta polska tradycja wywodzi oraz jakie wróżby były najpopularniejsze w różnych regionach Polski.Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy.

W naszej szkole reszta miesiąca upłynęła nam na poznawaniu nowych uczniów, oglądaniu nowych podręczników i powrocie z nową siłą i energią do nauki języka polskiego.
Więcej zdjęć:

Gazetka

W dniu 15 września 2018 roku nasza szkoła już po raz piąty otworzyła swe drzwi dla dla naszych wsapniałych uczniów. Po uroczystym przywitaniu dzieci przez Panią Dyrektor i oficjalnym rozpoczęiu nowego roku szkoknego w sali gimnastycznej uczniowie uczestniczyli w pierwszych zajęciach. Wszystki życzymy powodzenia i zapału do: nauki, zabawy i rozwijania siebie.
wiecej zdjęć