rok szkolny 2017/18 - Kleks

Z życia szkoły

Podczas "Zimowego koncertu" oficjalnie ogłosiliśmy wyniki konkursu na "Kartkę świąteczną".
Nagrody wręczała Pani Konsul Katarzyna Kasperkiewicz.
Bardzo dziękujemy Polish Embassy Dublin za ufundowanie nagród.

W kategorii wiekowej od 3 - 7 lat
I miejsce - Antoni Pawłowski
II miejsce - Roksana Kosarga
III miejsce - Alicja Rybak

W kategorii wiekowej od 8 - 13 lat
I miejsce - Nicola Romejko
II miejsce - Jacek Wong
III miejsce - Amelia Nowicka

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Grudzień był krótkim miesiącem w naszej szkole, spotkaliśmy się zaledwie dwa razy, ale emocji było co niemiara. Trwające od października próby zwieńczone zostały wielkim sukcesem. "Zimowy koncert" przygotowany przez uczniów szkoły był wspaniałym, wzruszającym przeżyciem zarówno dla uczniów jak i ich najbliższych.
zdjęcia

Listopad minął nie wiadomo kiedy. Miesiąc dzięki zajęciom w polskiej szkole już zawsze kojarzyć nam się będzie ze Świętem Niepodległości, Wszystkimi Świętymi, czy też z andrzejkowymi wróżbami. Jak zawsze nie zabrakło wielu radosnych chwil, uśmiechu i zabawy, które towarzyszą wszystkim naszym wysiłkom pedagogicznym. Prócz udziału w zajęciach czas spędziliśmy na przygotowaniu się do przedstawienia „Zimowy koncert” oraz wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną.
gazetka listopadowa

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości - zdjęcia

Październik to miesiąc jesieni, jej darów, specyficznej pogody. Tymi właśnie tematami kolorowaliśmy nasze zajęcia w polskiej szkole. Nie zabrakło więc kolorowych liści, kasztanów, jarzębiny, deszczu, wiatru, słońca, jesiennej słoty, zawieruchy i z drugiej strony opowiadań o złotej polskiej jesieni. Na bazie tych zagadnień dzieci uczyły się pisania, czytania, poznawały polską literaturę, tradycje, zwyczaje i obyczaje pielęgnowane w polskich rodzinach. zdjęcia

W październiku rozpoczęliśmy dodatkowe zajęcia językowe-j. niemiecki oraz Gimnastykę Buzi i Języka
gazetka

Wrzesień
Koniec pierwszego miesiąca szkoły nadszedł niespodziewanie szybko. Wszyscy uczniowie lepiej się poznali, poznali też swoich nauczycieli. Uczyliśmy się o jesieni, jej darach, juz tradycyjnie uczniowie wykonywali zabawki z kasztanów i żołędzi.
gazetka

Rok szkolny 2017/18 rozpoczęty !
Nasi uczniowie, wypoczęci po wakacjach, rozpoczęli nowy rok szkolny w szkole polonijnej. Dzieci poznały swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz posmakowały nazw swoich grup. Jeszcze trochę powspominaliśmy wakacyjne wyprawy i już zabraliśmy się do wspólnej nauki.
Wszystkim uczniom życzymy wiele wytrwałości, satysfakcji z nauki a przede wszystkim wspaniałej zabawy :)