rok szkolny 2016/17 - Kleks

Idź do spisu treści

Menu główne:

Z życia szkoły

Wspaniałych wakacji !!!

czerwiec
Zakończenie roku szkolnego 2016/17.
Uroczystość rozdania dyplomów, raportów oraz kasiążek dla pilnych uczniów odbyła się 17 czerwca. Tym sposobem zakończyliśmy rok szkolny.

W czerwcu odwiedził nas specjalny gość - Pan Marcin Jakubowski - oficer Gardy - opowiedział dzieciom o pracy w policji, zeprezentował policyjny mundur. Zaprezentował również: kajdanki, pałkę, kamizelkę kuloodporną ... dzieci miały okazję zobaczyć również wnętrze radiowozu. Wizyta była bardzo edukacyjna - dowiedzieliśmy kiedy możemy szukać pomocy policji, pod jaki numer dzownić by ją uzyskać, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Dziękujemy !!!

Maj

Maj upłynął po znakiem wyjazdów, konkursów, spotkań rodzinnych. Nasi uczniowie nie tylko intensywnie się uczyli, ale wzięli również udział w Olimpiadzie Szkół Polonijnych, przygotowali wspaniałe występy na Dzień Rodziny ... Dużo się u nas w maju działo. Zachęcamy do przeczytania majowej gazetki.
zdjęcia z Dnia Rodziny

Reprezentacja szkoły wzięła udział w Olimpiadzie Szkół Polonijnych w Dublinie.

9 maj to Dzień Europy. Z tej okazji nasi uczniowie odbyli spotkanie z pracownikiem agencji Komisji Europejskiej - Wojciechem Kostką, który opowiedział o znaczeniu wspólnej Europy dla nas wszystkich. Dzięki uprzejmości Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Irlandii nasi uczniowie otrzymali: Paszporty - książeczki opisujące kraje unijne, zestawy kredek, linijki, mapy Europy, baloniki, długopisy...    
zdjęcia

Miesiąc rozpoczęliśmy od wizyt gości. Pierwszym gościem była pani Elżbieta Niemczuk - mgr farmacji, która opowiedziała dzieciom o pracy w aptece, obowiązkach farmaceuty, rodzajach lekarstw (syropach, tabletkach, zastrzykach itp..) i odpowiedziała na wiele zadanych przez dzieci pytań. Bardzo dziękujemy za odwiedziny :)
zdjęcia

Kwiecień
W kwietniu odbyła się wycieczka szkolna - w tym roku pojechaliśmy do Russborough House. Tam nasz historyk Maciej Bechta przybliżył uczniom postać Ignacego Paderewskiego - wybitnego pianisty, kompozytora a przede wszyskim wielkiego patrioty, którego działania przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r.
Dziękujemy Polish Embassy Dublin za wsparcie finansowe.

zdjęcia z wycieczki
gazetka kwietniowa

Wielkanoc
zdjęcia

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy
Hannie Koronkiewicz  
zajęcia III miejsca w kategorii wiekowej 5-7 lat Festiwalu Piosenki Polskiej.

W ostatnią sobotę marca odbył się konkurs I Festiwal Piosenki Polskiej zorganizowany przez naszą szkołę. filmik
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Marcowa gazetka

Luty mimo, że najkrótszy miesiąc w roku, to w naszej szkole wcale nie taki krótki, zdołaliśmy spotkać się w naszym zacnym gronie aż cztery razy, mimo ferii, które dzieci miały w tym czasie w irlandzkich szkołach. Takie z nas pracowite pszczółki. W lutym nie zapomnieliśmy o świętowaniu walentynek oraz zajadaliśmy się pysznymi pączkami z okazji tłustego czwartku. W lutym też wyemitowano program telewizyjny "Słownika polsko - polski" z udziałem uczniów naszej szkoły.
Gazetka - luty

W styczniu gościł w naszej szkole Pan Rafał Rozworski z Gorey, który jest pasjonatem polskiego kina powojennego a także kolekcjonerem projektorów, kamer i filmów 8 i 16 mm. W ramach zajęć opowiedzieliśmy o historii kinematografii a także o polskim, nieco zapomnianym wynalazcy Kazimierzu Prószyńskim i jego pleografie, który służył jednocześnie do wykonywania zdjęć oraz projekcji nakręconych filmów a zbudowany jeszcze przed ogłoszeniem patentu braci Lumière.
zdjęcia

Styczeń
Miesiąc rozpoczęliśmy od baliku karnawałowego. Wraz z drużyną piratów wyruszyliśmy na poszukiwania zaginionego skarbu (zdjęcia). Na wyprawę mamy dzielnych prodróżników przygotowały nam chruściki. Dziękujemy.

styczniowa gazetka

W styczniu prowadziliśmy również zbiórkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Grudzień
w grudniu spotykaliśmy się zaledwie dwa razy, ale były to bardzo intensywne spotkania. Oprócz nauki dużo energii włożyliśmy w przygotowanie jasełek. Występ udał się wyśmienicie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania, czy to przygotowując uczniów do odegrania ról czy asystując przy próbach.
zdjęcia Zachęcamy do lektury grudniowej gazetki.
Nagranie jasełek można zobaczyć tutaj i tutaj.

W listopadzie wiele się działo. Zapraszamy do przeczytania szkolnej gazetki, gdzie zamieszczamy wszystkie ważniejsze informacje.

Andrzejki 2016

11 listopada - Święto Niepodległości

Październik
Tegoroczny październik przemknął bardzo szybko i niepostrzeżenie. Miesiąc ten obfitował w naszej szkole w ciekawe aktywności i zajęcia. Wszyscy zarówno uczniowie jak i nauczyciele stanęli na wysokości zadania krok po kroku skrupulatnie realizując wcześniej wytyczone cele. Więcej szczegółów o naszych październikowych dokonaniach można znaleźć w gazetce.
zdjęcia

Wrzesień to miesiąc powrotów do szkoły, wrażeń związanych z wakacyjnymi wspomnieniami oraz granica pomiędzy słonecznym, ciepłym
i beztroskim  latem, a deszczową, wietrzną jesienią. Już kolejny rok nasza Polska Szkoła Weekendowa oferuje naukę dzieciom chętnym do zgłębienia tajników języka polskiego oraz wiedzy historycznej i krajoznawczej na temat kraju pochodzenia  przodków. Wszystko w bardzo miłej, przyjemnej i motywującej dzieci do działania atmosferze. Rok szkolny 2016/2017 w naszej szkole rozpoczęty! zdjęcia

Więcej informacji o tym co robiły we wrześniu poszczególne grupy znajdziecie Państwo w szkolnej gazetce.

10 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/17.
Podczas krótkiego powitania uczniowie poznali, nowe, owocowe nazwy swoich grup oraz swoich wychowawców.
Grupy oraz ich wychowawcy:
- borówki - Małgorzata Niemczuk-Nowicka
- jabłka - Karolina Musiał
- banany - Karolina Moździerska
- morele - Maciej Bechta
- truskawki - Monika Kostka

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego